Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı

zekicankarakus (1) 7 yıl önce sordu

HATA::: Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı.

 this.Validate();
            this.aYLIKLARBindingSource.EndEdit();
            this.aYLIKLARTableAdapter.Update(öZEL_ANAOKULUDataSet.AYLIKLAR);
            this.srgKAYITLARTableAdapter.Fill(öZEL_ANAOKULUDataSet.srgKAYITLAR);

            (bu satırda)int birimFiyat = Convert.ToInt32(((DataRowView)aYLIKLARBindingSource.Current).Row["BIRIM_FIYATI"]);
            int toplamTutar = birimFiyat;
            label2.Text = toplamTutar.ToString();

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 7 yıl önce cevapladı

Kendi yazdığın uygulamada Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı hatası alıyorsan sorun şuradan kaynaklanıyor

int birimFiyat = Convert.ToInt32(((DataRowView)aYLIKLARBindingSource.Current).Row["BIRIM_FIYATI"]);

Burada aYLIKLARBindingSource.Current).Row["BIRIM_FIYATI"] buradan değer gelmiyor NULL geliyor demektir.

Yani sen olmayan bir veriyi Int32'ye çevirmek istiyorsun. Önce aYLIKLARBindingSource.Current değer döndürüyor mu kontrol etmelisin.