Netflix filtreleme yapmak mümkün mü?

ebuhasan (30) 5 yıl önce sordu

Netflix'de filtreleme yapmak mümkün mü? Mesela, +18 içerikleri engellemek gibi. Son dönemde bir yasa çıktığı söyleniyordu. Bu yasayla Netflix'e RTÜK kontrolü geleceğinden bahsediliyordu. Filtreleme mi? Sansür mü uygulanıyor? Teşekkürler.

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Netflix'te ebeveyn kontrolleri diye bir bölüm var. Buradan istersen belli başlı içeriklerin senin bilgin olmadan izlenmesini engellemek amacıyla bir ebeveyn PIN'i belirleyebiliyorsun.

Ebeveyn kontrolleri sayfasına buradan ulaşabilirsin: https://www.netflix.com/pin

Örneğin "Gençler +13" içeriğini ebeveyn kontrolleri kapsamına aldığın zaman Netflix'in 13 yaş ve üzeri olduğuna karar verdiği film ve dizileri oynatmak için belirlediğin PIN gerekecek.