Nokia Lumia 520 Wi-Fi sorunu, Nokia Lumia 520 Wi-fi ye bağlanamıyorum, nasıl çözerim?

ashera (1) 8 yıl önce sordu

,

Merhaba arkadaşlar böyle bi hata alıyorum nedenini araştırmama rağmen bir türlü bulamadım 2 gündür dert oldu bi halledemedim modemi resetledim kapadım açtım telefonu resertledim format attım gene olmadı modemde bi sıkıntı yok abim bağlanabiliyor komşumun modeme bağlanamıyorum sıkıntı telefonda ama maryfi diye bi program kurup laptopa bağlandım nedense modeme bağlanamıyorum yardım edermisiniz

Nokia Lumia 520 Wi-Fi sorunu, Nokia Lumia 520 Wi-fi ye bağlanamıyorum, nasıl çözerim?

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 8 yıl önce cevapladı

Merhaba Nokia Lumia işletim sistemi hakkında fazla bilgim olmasada şu şekilde bir çözüm yolunun olabileceğini düşünüyorum.

Telefonunuzda Wi-Fi bağlantısını statik olarak yani ip adreslerini kendiniz belirleyerek bağlanmayı deneyebilirsiniz.IP adreslerini statik olarak ayarlarken modeminizin ip blogunu ve varsayılan ağ geçidini bilmeniz gerekiyor.

Örnek olarak statik bir ip adresi aşağıdaki gibi olabilir.

  • 192.168.1.40 --> ip adresi
  • 192.168.1.1 --> Varsayılan ağ geçidi
  • 192.168.1.1 --> DNS adresi

ashera 8 yıl önce

kardeşim öncelikle cevabın için teşekkür ederim fakat ben bu verdiğin 3 adresi yazıcak bir yer bulamadım

ismailsarp 8 yıl önce

Dediğim gibi Windows işletim sistemli telefonları pek kullanmadığımdan bilgim yoktu.Ağınızın üstüne basılı tuttuğunuzda seçenekler menüsü gibi bir yer çıkmıyor mu?, bu özelliğin olması gerektiğini düşünüyorum.

ashera 8 yıl önce

hayır dostum hiçbir şey çıkmıyor bence bu ip dns falan onlardan şüpeleniyorum abimin sony vardı dns falan halletti bağlandı o ama bende dns ayarları yapıcak yer yok bi program indirdim onla laptopu kablosuz bağlantı yaptım öyle bağlanabildim ama erişimde 2 dk da bir hata veriyor oda sıkıntılı