.nomedia dosyaları nedir? .nomedia dosyasını nasıl açabilirim?

azme2007 (1) 6 yıl önce sordu

Dosya yöneticisinde WhatsApp media klasöründe .nomedia adlı dosyalar var. Bunlar nedir ve nasıl açabilirim?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Ne istediğin tam anlaşılmıyor ama görüntülenemeyen (veya açılamayan) bazı dosyaların yeniden görülür ve açılır hale gelmesini istiyorsan bu dosyaların bulunduğu klasördeki nomedia dosyasının silinmesi gerekir. Başkada birşey yapmaya gerek olmaz.

.nomedia dosyası nedir? (tıkla)

Resim, video ve müzikler Android galeride görünmüyor? (tıkla)

Not: Nomedia dosyası silindikten sonra telefon/cihaz yeniden başlatılmalıdır.