Norton lisans süresi doldu virüsü

Anonim (156) 3 yıl önce sordu

Bilgisayarımın sağ alt köşesinde sürekli Norton lisans süresi doldu penceresi açılıyor.  Fakat bilgisayarımda norton yüklü değil. Bu pencerenin virüs olduğunu düşünüyorum.  Norton lisans süresi doldu ya tıkladığım zaman Norton.com web sitesine gidiyor ve norton satın almamı istiyor. Norton lisans süresi doldu virüsü nasıl temizlenir?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarında Norton yoksa ve sürekli Norton lisans süresi doldu penceresi geliyorsa, muhtemelen Google Chrome tarayıcına bir eklenti yüklendi veya bir bildirime izin verdin demektir.

Norton lisans süresi doldu virüsünü (teknik olarak virüs olmasa da) kaldırmak için şu adımları uygula:

  1. Google Chromu' aç.
  2. Google Chrome adres satırına şunu yaz ve enter tuşuna bas:
    chrome://extensions/

    Karşına Chrome uzantılar penceresi gelecek.

  3. Chrome uzantılarda yüklü olan tüm uzantıları kaldır. Bildiklerin varsa kalsın elbette:

    Uzantılar yukarıdaki gibi görünecek. Buradan Kaldır düğmesine tıkla. Hepsini temizle.

  4. Daha sonra Chrome adres satırına şunu yaz ve enter tuşuna bas.

    chrome://settings/content/notifications

    Karşına bildirimler penceresi gelecektir.

  5. Bildirimler penceresi şöyle görünür:

    Burada İzin verilen adı altındaki tüm linkleri resimdeki gibi kaldır.

  6. Bu şekilde tüm bildirimleri kaldırmış oldun.

Artık  Norton lisans süresi doldu penceresi karşına gelmemeli.  Norton lisans süresi doldu virüs olmamakla birlikte bu pencerenin sürekli karşına gelmesi can sıkıcı. Bu çözüm ile bu bildirim penceresinden sonsuza kadar kurtulabilirsin.