NuGet nedir? Temel NuGet komutları nelerdir?

alattin (16999) 10 yıl önce sordu

NuGet nedir? Temel NuGet  komutları nelerdir?

NuGet Microsoft geliştirme ortamı için paket yöneticisidir. NuGet'i Visual Studio 2012, Visual Studio 2010 üzerine yükleyebilirsiniz. NuGet vasıtasıyla, başkaları tarafından hazırlanmış bileşenleri, paketleri projenize dahil edebilirsiniz.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

NuGet Microsoft geliştirme ortamı için paket yöneticisidir. NuGet'i Visual Studio 2012, Visual Studio 2010 üzerine yükleyebilirsiniz. NuGet vasıtasıyla, başkaları tarafından hazırlanmış bileşenleri, paketleri projenize dahil edebilirsiniz.

Visual Studio 2010 / Visual Studio 2012 içerisinde

Tools menüsünden, Library Package Manager seçin ve  Package Manager Console tıklayın.

Nuget ile nasıl paket yüklenir?

Nuget ile yüklenen paket nasıl kaldırılır?

NuGet hakkında yardım almak için

get-help NuGet

NuGet ile yüklenebilir paketleri listeleme

Get-Package -ListAvailable

NuGet ile bir paketi bulmak için (örnek paket uzmanim.net)

 Get-Package -ListAvailable -Filter uzmanim.net