NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object. Microsoft.Data.Sqlite.SqliteConnection.Open() hatası

Anonim (156) 4 yıl önce sordu

Asp.net Core projemi Core 2.2'deb Core 3.1'e yükselttim.  Derleme sırasında hata olmamasına rağmen uygulamayı çalıştırdığımda An unhandled exception occurred while processing the request. NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.Microsoft.Data.Sqlite.SqliteConnection.Open() hatası alıyorum. Veritabanı ve connection string üzerinde bir değişiklik yapmadım. Daha önce çalışan bir uygulamaydı. Sorun ne olabilir?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Aynı hata bende de oldu. Sorunu şu şekilde çözdüm:

  • Yüklü olan Microsoft.EntityFrameworkCore.Sqlite.Core paketini kaldır.
  • Daha sonra
    Microsoft.EntityFrameworkCore.Sqlite

paketini yükle. Yükleme işlemini Nuget üzerinden yapabilirsin. Ben de sorun bu şekilde çözüldü.