Nvidia Ekran Kartı Çalışmayı Durdurdu Hatası.

thedeat08 (1) 8 yıl önce sordu

Öncelikle ekran kartım gt740m, ben bu ekran kartıyla Warband, San Andreas, League of Legends gibi oyunları rahat bir biçimde oynayabiliyordum. Fakat karta Nvidia tarafından gta 5 için çıkartılmış driver'ı attığımdan itibaren bu tür oyunları oynayamıyorum, çalışmayı durdurdu hatası ile karşılaşıyorum. Ancak aynı oyunları Entegre grafik kartıyla açtığımda oynayabiliyorum fakat entegre kart ilede ciddi bir performans sıkıntısı yaşıyorum. Sorunumu çözmenin bir yolu yokmu?

Toplam 2 cevap

ahmetsamil (268) 8 yıl önce cevapladı

Merhaba,

Bilgisayarınızı Nvidia Driver'ı kurmadan bir önceki haline getirirseniz sorun çözülecektir.

http://uzmanim.net/soru/sistem-geri-yukleme-ile-son-degisiklikleri-geri-alma/241

thedeat08 8 yıl önce

Bu seferde ferformans sıkıntısı çekiyorum. Nvidia ekran kartım ile Dx9, 7 kullanan hiçbir oyuna giriş yapamıyorum. Dx10 ve 11 kullanan oyunlarda sıkıntı çekmiyorum.

thedeat08 (1) 8 yıl önce cevapladı

Tam çözüm değil ancak çözümü buldum. Nvidia'nın sitesine girip ekran kartı driver'larını arattım. Eski bir driver indirerek kurdum. Ardık sorun yaşamıyorum.