NVIDIA GT 1030 ekran kartı alınır mı?

ybaskin34 (1440) 6 yıl önce sordu

450 tl bütçe var . GT 1030 almayı düşünüyorum sizce bu ekran katı iyi midir ? ( oyunları rahat kaldırır mı )

NOT : ek ücret ile power almayı düşünüyorum bu ekran kartıyla beraber kaç watt iyidir ?

Toplam 2 cevap

hikmet (73) 6 yıl önce cevapladı

https://tr.msi.com/power-supply-calculator sitesinden watt bilgilerini öğrenebilirsiniz. ancak bütçe ikisi için yeter mi bilemedim. bilinen mağazalarda sadece ekran kartı 2gb bütçen kadar.

ybaskin34 6 yıl önce

@hikmet power için ek ücret ödeyeceğim. kaç watt iydir tahminen ? ve ekran kartı performansı nasıl ?

muvel 6 yıl önce

alacağın GT 1030 ekran kartı sanırım 64 Bit. Biraz daha bütçeyle mesela 250 TL fazla verip Asus Phoenix Nvidia GeForce GTX 1050 2GB 128Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı PH-GTX1050-2G modelini alabilirsin. Oyunlar daha kaliteli olur.

ybaskin34 6 yıl önce

250 tl bütçe koyamam .. başka önereceğin uygun ekran kartı var mı ? ve gt 1030 kaliteli şekilde oynatmaz mı ?

nvidiagtx (690) 6 yıl önce cevapladı

GT 1030 Fena bir ekran kartı değil oyunlarda performans normal olur.
Şu Videodan Ekran Kartı performans Testine ulaşabilirsiniz:
VİDEO:
Videoda kullanılan sistem açıklama kısmında yazıyor, internete senin sistemini yaz 1030 Performans diye:
Örnek : i5 7500 + 8 GB Ram + GTX 1050Ti Benchmark Performance

PSU'Ya gelince benim sistemimde 300 Watt bir PSU var, GTX 1050  Ti var ve rahat bir şekilde kaldırıyor
GT 1030 - 30 Watt bir güç tüketimi var ve sitesinde " Minimum 300 Watt " PSU gereklidir yazıyor

ybaskin34 6 yıl önce

@nvidiagtx sistem i5 8gb ram . son çıkan oyunları kaliteli şekilde oynayabilir miyim ve tahminen kaç fps alırım ? 400 watt -450watt düşünüyorum almak için uygun mudur ?

nvidiagtx 6 yıl önce

i5 kaçıncı nesil ? @ybaskin34

nvidiagtx 6 yıl önce

8 GB DDR kaç DDR3 mü DDR4

nvidiagtx 6 yıl önce

mü....

nvidiagtx 6 yıl önce

400 watt uygun olur

nvidiagtx 6 yıl önce

sistem iyi zaten 1030 yerine birazcık Daha zorla 1050 alabilrisin

ybaskin34 6 yıl önce

@nvidiagtx 400watt uygunsa sorun yok o zaman power ile ilgili.dediğin gibi performansta iyiyse ekran kartı gt 1030 alınır. Sonuç olarak 400watt ve gt 1030 alınır ?

nvidiagtx 6 yıl önce

internette performans testleri var bakabilirsin @ybaskin34

ybaskin34 6 yıl önce

@nvidiagtx sence alınmalı mı gt 1030 ?

nvidiagtx 6 yıl önce

dediğim sorulara cevap versen diyorum ona göre cevaplayalım?

nvidiagtx 6 yıl önce

Alınırmı alınır bence şu videoyu izle

nvidiagtx 6 yıl önce

ama dolar çok yükseldi 3.80 den 3.90 oldu

nvidiagtx 6 yıl önce

https://www.youtube.com/watch?v=cZdNgWm94FE

ybaskin34 6 yıl önce

@nvidiagtx vatan computerde baktım gt 1030 'a 64bit yazıyor. Bit düşüklüğü performans kaybına neden olur mu ?

nvidiagtx 6 yıl önce

Bit nekadar yüksekse performansda yüksek olur ama orantılı bir şekilde olması lazım...

nvidiagtx 6 yıl önce

hem dediğimi niye cevaplamıyorsun ? @ybaskin34

ybaskin34 6 yıl önce

@nvidiagtx bütün yanıtlarına cevap yazdım , eğer yanıtlamamışsa , atlamışsam kusura bakma. rica etsem tekrar söylediğin şeyi yazabilir misin ?

ybaskin34 6 yıl önce

@nvidiagtx dediğin orantı nasıl sağlanmalı ? aklında tavsiye ettiğin 1050 modeli yahut başka model var mı ?

nvidiagtx 6 yıl önce

i5 işlemcinin kaçıncı nesli var sende ? 8 GB ramin var DDR3 mü ? DDR4 mü ?

ybaskin34 6 yıl önce

@nvidiagtx ben arkadaşa alacam ekran kartını. onun için bi sorup tekrar mesaj yazayım sana.