Office güncellemelerini MSP biçimine dönüştürmek / çevirmek

kullanici622551 (61) 4 yıl önce sordu

Office kurulumuna güncelleme tümleştirmek için EXE uzantılı güncelleştirme dosyalarını MSP biçimine dönüştürmek gerekir.

Toplam 1 cevap

kullanici622551 (61) 4 yıl önce cevapladı

a.https://github.com/abbodi1406/WHD/raw/master/scripts/Extract_MSP_KB.zip dosyasını klasöre ayıklayın.

b. ReadMe.txt dosyasında nasıl kullanılacağı yazılı inceleyin

c. Extract_MSP_KB.cmd dosyasına sağ tıklayıp düzenle deyin. ikinci-beşinci satırları değiştirilecek.

ç. 2. satır da şöyle yazar: SET "EXEFOL=D:\WHDownloader\Updates\Office2010-x64"

buraya office güncellemelerinin olduğu klasörü gösterin. Alt klasörler de desteklenir.

d. SET "MSPFOL=%~dp0\MSPs" başlayan satır: bu office güncelleştirmeleri msp'ye dönüştürüldüğünde çıkarılacak konumu belirtir. Mevcut dizinde MSPs isimli klasöre çıkartması için değiştirmeyin.

e. SET "LANG=en-us" olan satır: güncellemelerin hangi dilde çıkarılacağını belirler. Türkçe olması için en-us" kısmını tr-tr" olarak değiştirin. Yanı bu satır şöyle olacak: SET "LANG=tr-tr"

f. beşinci satır da SET "PROOFLANG=de-de,fr-fr" yazar. Office proofing tools araçlarının hangi dil olacağını belirler. Şunu yazarak değerini boş bırakın: SET "PROOFLANG="

g. 2.-5. satırlar ayarlandı dosyayı kaydedin

ğ. Extract_MSP_KB.cmd dosyasını çalıştırın.

h. Her güncelleme dosyasının başarıyla msp'ye dönüştürüldüğüne dair ileti görünmeli

ı. Sonuç:

omercik 4 yıl önce

Süper konu :)