ÖLÜ USB PORTU ( 1 usb portum çalışmıyor )

effect (6) 8 yıl önce sordu

Arkadaşlar Selamlar,

Laptobumun 1 adet usb 3.0 Portu çalışmıyor. USB 1 ve 3 çalışıyor fakat USB 2 portu gözükmüyor bile donanımsal bir arıza olduğunu düşünmeye başladım, Ayg. yönet. den usb hub'u kaldırıp restart attım win geldiğinde usbler yüklendi fakat USB 2 yine gözükmüyor. Bir önerisi olan var mı ?

Teşekkürler.

Toplam 3 cevap

effect (6) 8 yıl önce cevapladı

ben de taktığım bir aygıttan dolayı olduğundan şuphelendim, port'a kısadevre yaptırmış olabilir mi ? şayet böyle bir durum olmuş ise bu portu öldürür mü ? düzelmesi mümkün olur mu ?

- Ürünü servise gönderiyorum

akif52 (34) 8 yıl önce cevapladı

Sürücüsü eksik olabilir mi ? Bence bir bilgisayarcıya götürün.Son takmış olduğunuz bir aygıttanda zarar görmüş olabilir.Öncelikle yazılımsal olarak bir kontrol sağlayın ardından olmazsa bilgisayarcıya götürürsünüz.

rahatadam (1) 8 yıl önce cevapladı

Aynı anda hem usb 3.0 sürücüsü hemde anakart yonga seti sürücüsünü kurmadan usb 3.0 çalışmaz. Usb 2.0 aygıtları görüyorsa donanımsal bir arıza yoktur. Cihazınızın tam marka modelini yazarsanız daha kolay çözüm bulunur?