Opera çerezleri otomatik temizleniyor sorunu

Anonim (156) 4 yıl önce sordu

Opera tarayıcını kapatıp tekrar açtığımda tüm çerezler (cookie) otomatik olarak temizlenmiş oluyor. Dolayısıyla sitelerdeki beni hatırla bilgisi siliniyor. Operanın çerezleri kendi kendine temizlemesini nasıl engellerim? Bu özelliği nasıl kapatırım?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 4 yıl önce cevapladı

Opera kendi kendine çerezleri temizlemez. Advanced SystemCare gibi bir uygulama filan yüklüdür. Sistem bakım yazılımları yanlış yapılandırılırsa böyle çerezleri temizlerler.

Ya da Opera tarayıcısında eklenti yüklüdür. Bu eklenti çerezleri siliyordur. Dediğim gibi Opera kendi kendine çerezleri temizlemez. Böyle bir özelliği yok.