Opera Facebook'ta video izlerken yüksek CPU kullanma sorunu

kemal00 (24) 5 yıl önce sordu

Opera tarayıcı facebookta canlı video izledigimde cpu yükseliyor fandan ses geliyor

Toplam 3 cevap

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Opera video oynatılan aşırı CPU kulllanıyorsa çözüm için şunu deneyebilirsin:

  1. Opera ayarlarına git.
  2. Gelişmiş > Tarayıcı bölümüne git.
  3. Altta sistem olacak. Sistem altındaki Mümkün olduğunda donanımsal hızlandırma kullan kapalıysa aç.

tromick 5 yıl önce

Donanımsal hızlandırmayı kapatmak GPU kullanımı devre dışı edecektir, bu da daha fazla CPU kullanımı demek...

hakan 5 yıl önce

@tromick aynen dediğin gibi. Yanlış yazmışım, kapalıysa aç olacaktı. Sağol düzeltme için.

ilkaybaki (236) 5 yıl önce cevapladı
  1. Bilgisayarın virüs kapmış olabilir.
  2. Masaüstü kullanıyorsan kasa'nın içi tozlanmış olabilir.
  3. Laptop kullanıyorsan fanın içine soğuk saç süpürgesiyle tut yakın tutma biraz arasında 1 metre olsun.
omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Gayet normal bu. Yazdığın cümlede anormal bir durum göremedim. Yüklediğin programlar hiç mi sistem kaynaklarını kullanmayacak?