Oracle VirtualBox Windows XP kurmak

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba,

Oracle VirtualBox'a Windows XP'yi nasıl kurabilirim?

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 6 yıl önce cevapladı

İlk olarak yeni bir sanal makine oluşturarak ve oluşturma aşamasında "Windows XP" profili seçilerek, Windows XP için önerilen bir sanal makine içine .iso dosyasını göstererek kurulum yapabilirsiniz.

toprak34 6 yıl önce

@ismailsarp XP artık windows'un sayfasında yok mu? Bulamadım da.

ismailsarp 6 yıl önce

Windows XP yi belki Microsoftun MSDN mağazası gibi yerlerinde bulabilirsiniz ancak onada erişmeniz için lisansınızın olması gerekecektir. Windows 10 gibi işletim sistemini istediğiniz zaman indiremeyeceksinizdir. Ancak internet aleminde çok farklı yollarla indirmek elbette mümkün.Orasıda sizin sorumluluğunuzda. @toprak34

toprak34 6 yıl önce

@ismailsarp :) Tamam. Bulup indirdim.