Oyun oynarken ekranda dikey çizgiler çıkıyor, sonra bilgisayar yeniden başlıyor

storm16 (3) 1 yıl önce sordu

Sadece oyun oynarken ortalama 2-3 dakika içerisinde ekrana fotoğraftaki gibi çizgiler çıkıyor ve bilgisayar kendini resetliyor. Nasıl çözebilirim ?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 1 yıl önce cevapladı

Öncelikle bilgisayarda termal manucun yenilemelisin. Bu sorun yüksek ihtimalle sıcaklık kaynaklı.  İşlemcilerin altındaki termal macunu yenile ya da yenilet. Fanların tozunu aldır ve kontrol et. Hem CPU hem de ekran kartı fanı için kontrol gerçekleştir. Sorunun donanım kaynaklı görünüyor.