Oyun Oynarken Klavye

abdulkerimkizil (7) 9 yıl önce sordu

Merhaba. ben araba yarışı türü oyun oynarken 3 tuşa birden bastığımda 3. bastığım tuş tutmuyor, bu çok sorun oluyor. acaba bu sorun yazılımsalmı donanumsalmı?

Toplam 2 cevap

blackheaven (728) 9 yıl önce cevapladı

Merhaba arkadaşım . bahsettiğin sorunda 3. tuşa bastığında anakarttan dııt sesi çıkıyorsa bu ses senin anakartının 3. tuşu desteklemediği anlamına gelmektedir. güncellemeleri varsa kurmani öneririm . eğer klavyen masaüstü klavyesi ise bazı klavyelerde 3. tus desteklemeyebiliyor . sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum.

ahmetsamil (268) 9 yıl önce cevapladı

Yukarıda arkadaşımın da belirttiği gibi.Büyük ihtimalle klavyen 3.tuşu desteklemiyordur.Bende laptop kullanıcısıyım,benim bilgisyarımda 3.tuşu desteklemiyor.Laptopsa yenı klavye alıp bağlayabilirsin.Masaüstüyse zaten yeni klavye alabilirsin :)