OYUNLARDA FPS DROP

efecan375 (9) 8 yıl önce sordu

OYUNLARDA MOBA OYUNLAR HARİÇ 30-40 FPS ALIRKEN FPS İM BİRANDA 10 A DÜŞÜYOR 5 DAKİKA SONRA TEKRAR ÇIKIYOR SONRA YİNE DROPLARINIYOR BUNUN Bİ ÇÖZÜMÜ YOKMUDUR BEN ARTTIRMAKTA İSTERİM AMA 30-40 FPS BANA YETİYOR AMA DROP (DÜŞÜŞ) YEMEKTEN SIKILDIM

Toplam 2 cevap

ataberkthepro (99) 8 yıl önce cevapladı

ekran kartı driverını güncellemen gerek.

efecan375 8 yıl önce

nasıl güncelleyeceğim anlatabilirmisin bilgim yok pek

akif52 (34) 8 yıl önce cevapladı

Bunun bir çok sebebi var arkadaşım.Bende çok yaşadım hemde çok düşük seviye oyunlarda bile.Kısaca sıralamak gerekirse :

  • Yüksek Isı
  • Güncellenmemiş dandik ekran kartı sürücüsü
  • Diğer son kullanma tarihi bitmiş sürücüler
  • Sorunlu oyun
  • Arkaplanda işlemciyi gıdıklayan şeyler

Çözüm mü ?

  • Isıyı engelle.
  • Sürücüyü güncelle bi zahmet.
  • Diğer sürücülerede el at.
  • Eğer oyunun yeni bir update si var yükle.Oyun korsansa orjinale yönel.Veya farklı indirme seçeneklerini dene.
  • Arkaplanda çalışan şeyler için ise,şu oyun hızlandıran zımbırtıları kullanabilir,veya Windows un işe yaramadığı ( düşünüldüğü ) servisleri ve programları kaldırabilirsin.

Ayrıca yüklediğin bazı programlar görev yöneticisini imha edip orada bile gözükmeyebiliyor.Fazla program yüklemeyip diski doldurmamak lazım.