Oyunumu daha akıcı oynamam için neyi yüklemem lazım

darkcrak (5170) 5 yıl önce sordu

OpenGL , Dx9 , Dx11 , Vulkan hangisini daha iyi

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Pazardan sebze meyve seçer gibi böyle yükleme yapamazsın. Ekran kartın ve oynayacağın oyun ne gerektiriyorsa onu yüklersin.

ozgurlol 5 yıl önce

@farurhenho :Ddd

murat (12492) 5 yıl önce cevapladı

Bunlar birbiri ile kıyaslanacak şeyler değil. Oyun hangisine ihtiyaç duyuyorsa onu yüklemen gerekir.

Bazı oyunlar Dx9 bazıları Dx11 ister. Bunlar gereksinimdir. Performans farkı yaratacak birbiri ile kıyaslanacak şeyler değil.

Ayrıca oyun oynamanı hızlandıracak bir yazılım ya da program yok. Oyunlar zaten ihtiyacın olanları "sistem gereksinimleri" başlığı ile senden ister. Oyunu kurarken bunlar kurulur.  Sen bir program kurarak oyunu daha hızlı, akıcı oynayamazsın.