Patatesin Wi-Fi sinyallerini çekip yansıtabildiğini biliyormusunuz? :)

temmuz (12505) 6 yıl önce sordu

Patatesin Wi-Fi sinyallerini çekip yansıtabildiğini biliyormusunuz?

Bu bir "Çözüm paylaş" konusu ve mesajı olmaktan daha çok bir "bayram" mesajıdır; bir bakıma eğlenceliktir. Herhalde bayram münasebetiyle hoş görürsünüz. Ayrıca bellimi olur, işinize yarayabilirde. Olmazsa pişirir, yersiniz canım :))

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Patatesler içerdiği su ve kimyasallar dolayısıyla, Wi-Fi sinyallerini çekip yansıtabilir.

Evet, patates ve wi-fi kelimeleri aynı cümlede ilginç bir başlık gibi görünüyor olabilir ama bu gerçeği öğrenmeniz şart!

Dünyadaki uçak üreten firmalardan biri olan Boeing uçaklarda test amaçlı olarak patates kullanmaktadır.

Patates test amaçlı kullanılma nedeni, wifi sinyallerinin uçağın elektronik navigasyon ve komünikasyon sistemlerine verdiği zararı test etmek amaçlı kullanıldığıdır.

Bunun nedenine gelince patateslerde aynı insan vücudu gibi wifi sinyallerine tepki verdiği ve sinyalleri emmesidir. İşte tam da bu nedenle uçaklarda sinyal testlerinde boeing şirketi insan yerine, patates kullanmasıdır.

                                                                                              xxx

Posta Gazetesi WEB sayfasında rastladım, hoşuma gitti ve sizinle paylaşmak istedim :)

Edit:

Efsane mi Gerçek mi? - Modem Antenine Patates Takarsak İnternet Hızlanır mı? video (tıkla)

toprak34 6 yıl önce

@temmuz Peki abi bunu Wi-Fi sinyallerini güçlendirmek için modeme takabiliyormuyuz? :)

temmuz 6 yıl önce

:)) @toprak34

ses1842 6 yıl önce

Yarın bir çuval patates alıp bilgisayarın yanına bırakıcam Bakayım ne kadar güçlendiriyor :D

megarda (-2) 6 yıl önce cevapladı

Vaay be  (lütfen profilimden soruma cevap verin!!!)

temmuz 6 yıl önce

Mesajımın altına bir video linki ilave ettim @toprak34 ve @megarda,oraya bakın :))

temmuz 6 yıl önce

Mesajlarını küçük harflerle yazmalısın. Böylesi hem çirkin hemde internette büyük harflerle mesajlaşmak bağırarak konuşmak gibi algılanır. Bağırmanın hiç alemi yok :)

temmuz 6 yıl önce

Ben düzelttim. Bundan sonra bu hususlara dikkat edersin :)