PC açılış ekranındaki yazılar nedir?

tarikasali (1) 3 yıl önce sordu

Ben Dell 64 bit i5 işlemcili bir laptop kullanıyorum. Daha önce yaşamıyordum ama bir süre önce açılış ekranında en başta " Broadcom NetXtreme Ethernet boot agent v15.0.12 " yazısı, CTRL+S ile ayarların değiştirildiği ve altında MAC adresim yazan yazılar belirdi. Tuşlara basmayınca geçiyor ya da arada sırada açılmıyor. Herhangi bir tuşa basarsam birkaç saniye sonra mavi Windows işareti beliriyor ve ortada karıncalanma oluyor. Sonrasında bilgisayar açılmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Toplam 1 cevap

darkcrak (5168) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarın açılırken Ethernet önyükleme aracı çalışıyor ve sana bilgi veriyor. Bilgisayarının BIOS'unu sıfırlamayı deneyebilirisn veya güncellemeyi.