Pc açılmıyor kasadaki 3 tele takilan kucuk plastik cikmis.

ahmet435626 (1) 7 yıl önce sordu

Bilgisayar acilmayinca icini acip baktim ve 3 tane yan yana kucuk tel var ona takılı olan mavi kucuk bi plastik cikmis.3 tele takilmiyor sadece 2 tele takabiliyoryum.Ve pc sadece o 3 tele elimi deydirince aciliyor ama baslangicta gelen bip sesi gelmiyor ve ekrana goruntu gelmiyor.Ama kasa icindeki fanlar calisiyor. Duzeltebilir miyim??

Toplam 2 cevap

nvidiagtx (690) 7 yıl önce cevapladı

Benim Eski PC dede Bir Sorun vardı kasaya vurunca açılıyordu sonra öyle yapıp açılmamaya başladı Ekran kartında sorun olabilir ekran kartında oynama olabilir bende ekran kartımda oynama olmuştu düzeltmiştim çalıştı :)

1. YOL : Ekran Kartında oynama varmı diye kontrol et

2. YOL : Telleri teker teker diğerlerine bağlayarak açmayı dene

3.Yol  Kasayı salla ( PC ne Kıyman lazım )

BENDE ÖYLE YAPINCA ÇALIŞIYOR

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Diğer türlü (180 derece çevrilmiş şekilde) takmayı dene. Belki ters takmaya çalışıyorsun ve o sebeple üç kontaklı takılamıyor.