PC'me format atmacağım. Fakat SSD görünmüyor. Sadece HDD görünüyor.

ferhatcelik (1) 3 yıl önce sordu

Merhaba,

Freedos bilgisayar aldım. İştelim sistemi kurarken SSD görünmüyor. Sadece HDD görünüyor. Mecburen HDD'ye kurmak zorunda kaldım. Kurulum sonunda Bilgisayarım'da da görünmüyor. SDD nasıl aktifleştirilir?

Bilgisayar linki: https://www.hepsiburada.com/hp-15-da2023nt-intel-core-i5-10210u-4gb-1tb-128gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-9ct89ea-pm-HB00000RYY90

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Bildiğim kadarıyla burada görünmesi gerekirdi ancak görünmüyor. BIOS'a girip bir bakın BIOS SSD'yi görüyormu. Nasıl anlatsam bilemedim şimdi, BIOS'a girip bakmanız lazım BIOS'un SSD'yi görüp görmediğini, Laptobun BIOS'unu bilmediğim için anlatamıyacağım nasıl bakılacağını.

darkcrak 3 yıl önce

Bazen ssd ile hdd çakışıyor bu yüzden ssd yi görmüyor :/

darkcrak 3 yıl önce

Fakat ssd nin yerini değişirse hdd ile sorun düzelebilir @hydra

ferhatcelik 3 yıl önce

Çözümü nedir peki?

hydra 3 yıl önce

SSD ile HDD Çakışması yaşanamaz, yaşanmaz. Hele bir laptop ta. Kaldı ki bazı üreticiler hala laptop kapağını açmanıza izin vermiyor. @ferhatcelik çakışma gibi bir durum yok. BIOS'a girin SSD Görünüyorsa BIOS'ta bakarız çaresine.

ferhatcelik 3 yıl önce

Bios SSD yi görmüyor. @hydra

hydra 3 yıl önce

BIOS SSD'yi görmüyorsa durum vahim. Satıcıyla irtibata geçin.