PC'min donanımları düşük ve Windows 10 kullanıyorum, 8.1 geçmeli miyim?

muha189 (29) 2 yıl önce sordu

Selamun Aleyküm, ilk öncelikle benim bilgisayarım donanımları düşük yani şöyleki ekran kartı falan 2 GB'dir, ekran kartı da düşük. Yani oyun olarak Zula'yı tek kaldırıyor zaten bilindiği üzere Zula da dandik bir oyun. Ayriyeten 4 GB RAM, 300 GB HDD var. İşlemci Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz 2.33 GHz. Şöyle ki, Windows 10'da bazen ayarlara giriyorum geç açılıyor, bazen PC açılışta geç açılıyor açıldığında da 1-2 dk. falan uygulamar açılana kadar bir oyuna girdiğimde ve çıkış yapınca donuyor bende düşündüm ki Windows 10'dan 8.1 geçiş yaparsam daha iyi olmaz mı pc için? Sizlerin görüşünü alabilir miyim?

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 2 yıl önce cevapladı

SSD alırsan Windows 10'da rahat kaldırır. HDD olduğu için sıkıntı yaşıyorsun. 8.1'e geçebilirsin.

muha189 2 yıl önce

Sağ ol anladım Allah razı olsun

hydra 2 yıl önce

Rica ederim.