PCI Express 2.0 Destekli Anakart, PCI Express 3.0 Destekli ekran kartını çalıştırır mı?

executioneerr (1) 8 yıl önce sordu

öncelikle merhaba. PCI-Express 2.0 slotu destekleyen Anakart'a, PCI-Express 3.0 ekran kartını takarsak sıkıntı olur mu? Lütfen cevaplar mısınız?

Toplam 2 cevap

ismailsarp (6010) 8 yıl önce cevapladı

Hayır sıkıntı olmaz PCI Express versiyon olarak geriye dönük uyumludur.Bu yüzden sizin bilgisayarınız 2.0 desteklese dahi 3.0 destekli bir ekran kartı takabilirsiniz.PCI Express 1.0, 2.0 veya 3.0 sürümleri band genişliklerini gösterir.Şu var ki 2.0 destekli bir anakartınız var ise band genişliği sıkıntısı yaşamadan 3.0 ekran kartı kullanabilirsiniz.3.0 ın sunduğu band genişliği günümüz şartlarına göre yüksek, 2.0 ın sunduğu band genişliği yeterli.

executioneerr (1) 8 yıl önce cevapladı

Aradığım cevap buydu. Günlerdir arıyordum, çok teşekkürler.