Pdf dosyalarını paint gibi düzenleme

ahakan (100) 5 yıl önce sordu

Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi pdf dosyalarında işlem yapmak istiyorum aynı paint gibi nasıl yapabilirim. Bu işlemi yapmam için gerekli program,programlar nelerdir ?

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

"Paint gibi düzenlemek" cümlesinden ne kastettiğini tam olarak anlamadım ama PDF düzenlemek için PDF-XChange Editor programını tavsiye ederim. Buradan indirebilirsin: https://www.tracker-software.com/product/pdf-xchange-editor

Bir de ücretsiz online PDF editör var. Ben bunu tavsiye ederim. Gayet rahat ve kullanışlıdır. Ücretsiz PDF düzenleyici - online

murat (12492) 5 yıl önce cevapladı

PDF dosyaları genelde Adobe Acrobat programında oluşturulur. Düzenlemek için de Adobe Acrobat gerekir. Adobe Acrobat ücretli bir programdır.  Ücretsiz olarak https://inkscape.org/ adresinde bir uygulama var.

Fakat pdf üzerinde her şeyi metin düzenler gibi düzenleyemezsin. Bir PDF dosyası metin ve grafiklerden oluşur. Bu program ile metinleri düzenleyebilirsin.