" PhotoScape " Programı İle Resim Renklendirme Yöntemi

ybaskin34 (1440) 5 yıl önce sordu

" Resim Renklendirme " nasıl yapılır ?

Toplam 1 cevap

ybaskin34 (1440) 5 yıl önce cevapladı

 PhotoScape Programı İle Resim Renklendirme Yöntemi

PhotoScape “ programı ile basit bir şekilde resim renklendirme nasıl yapılır onu anlatmaya çalışalım bu çözümde..

Öncelikle “ PhotoScape “ programı nedir / ne için kullanılır buna bi açıklık getirelim..

“ PhotoScape “ fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz ( efekt , kırma , vs. ) kullanımı oldukça kolay “ Türkçe Arayüze " sahip bir programdır.

“ PhotoScape “ ile resim düzenleme dışında resim birleştirme , gif yapma gibi işlemlerde yapabilirsiniz.

Bu çözümde ise “ PhotoScape “ özelliklerinden biri olan “ Resim Renklendirme “ işleminden bahsedeceğim..

Resim Renklendirme Adımları :

1.Adım :

Öncelikle  “ PhotoScape “ programına çift tıklayarak çalıştıralım.

2.Adım :

“ Düzenleyici Bölümüne “ tıklayalım.

3.Adım :

Sol üstte çıkan listeden çalışma yapacağınız resmin olduğu konumu seçin. Ardından hemen konum seçiminin altında renklendirme  çalışmaya yapacağımız resim çıkacaktır , resmi ortadaki boş alana sürükleyip bırakın.

4.Adım :

Resmi sürükleyip attıktan sonra ; düzenlemek için alt kısımda düzenleme araçlarından “ Parlak,Renk “ kutucuğunun yanındaki tik işaretini tıklatın.

     &

5.Adım :

“ Renklendirme seçeneğini " tıklayın.

6.Adım :

Çıkan küçük pencereden renklendirme için ayarlamalar yapabilirsiniz. İşleminiz bittikten sonra “ Tamam “ tıklayın.

7.Adım :

Renklendirme işlemini yaptıktan sonra kaydetmek için  ; düzenleme araçları bölümünde “ Kaydet “ butonuna tıklayın.

8.Adım :

Son olarak gelen ekranda Kaydetme Türünü ve Ekstra Resim Seçeneklerini ayarlayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

PhotoScape Ana Sayfa Linki :

http://www.photoscape.org/ps/main/index.php

 PhotoScape Direkt İndirme Linki :

https://files.downloadnow.com/s/software/14/47/32/91/PhotoScapeSetup_V3.7.exe?token=1549277639_c79ba8db0732a3ca39dabd56c3c92910&fileName=PhotoScapeSetup_V3.7.exe

murat 5 yıl önce

Emek harcadığın belli, güzel paylaşım tebrikler

ybaskin34 5 yıl önce

@murat Teşekkürler Hocam. :)

muvel 5 yıl önce

Resim Renklendirme başlığını okuyunca heyecanlandım, elimde siyah-beyaz eski resmler var bunları renkli hale nasıl getirebiliriz?

ybaskin34 5 yıl önce

@muvel malesef dediğin konu hakkında bilgim yok ama araştırma yapıp sana dönüş sağlarım. :)