Photoshop'da Elliptical Marquee Tool da çizdiğim elipsi nasıl layer haline getiririm?

kullanici995816 (1) 10 yıl önce sordu

Photoshop'da Elliptical Marquee Tool da çizdiğim elipsi nasıl layer haline getiririm?

Toplam 1 cevap

kullanici995816 (1) 10 yıl önce cevapladı

Bunu yapmanın iki yolu vardır ilk yolumuz;

1-Boş layerda elipsimizi çizeriz brush veya paint bucket yardımı ile boyarız. Ctrl+D yaptığımız zaman hem seçili halden çıkmış olur hemde elipsimiz hazır olur.

İkinci yolu ise;

Eğer işimizi path ortamından layera aktarmamız gerekiyorsa

1- Elliptical Marquee tool yardımıyla elipsimizi çizeriz.
2- Path sekmesine gelip altta bulunan 'make work path from selection' a tıklarız ve çizgi haline dönüşüp work path adını alır.
3- Work path'imizi ctrl ile seçili hale getirip ctrl+J dediğimizde layer'a dönüşür.