PHP datepicker format sorunu

paristanbulima (228) 8 yıl önce sordu

Merhaba yine ben, :)

PHP formumdaki datepicker'imin formatı Y/m/d şeklinde görünüyor. veritabanına kaydederken Y-m-d olarak kaydediyor. Burada bir sorun yaşamıyorum. Ama picker'ın value su olan tarihi değiştirdiğimde, yani varsayılan değerinden başka bir tarih seçtiğimde format m/d/Y oluyor ve veritabanına 0000-00-00 olarak kaydediyor. JQuery'den datepicker formatını 9999-99-99 yaptım ama sonuç değişmedi. Yardım eder misiniz? Teşekkürler.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

PHP sayfanızın içinde şu kodu kullanarak Datepicker formatını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz:

 <script>
        $(function () {
            $(".tarih").datepicker({
                dateFormat: "dd.mm.yy"
            });
        })
    </script>

Aşağıdaki gibi kolayca formatı değiştirebilirsiniz:

yy-mm-dd : 2015-12-10

dd-mm-yy: 10-12-2015

dd/mm/yy:  10/12/2015

dd.mm.yy: 10.12.2015

paristanbulima 8 yıl önce

Tamamdır. Çok teşekkürler