php ile iki değer arasındaki veriyi almak

yumuklusucurta (89) 6 yıl önce sordu

istediğim şey şu örneğin bir metin var ve metnin içinde şöyle bir yazı var diyelim     <asd>metinyazısı</asd>    benim istediğim php ile bu yazıyı bulmak sonrada bunu <div class="asd">asdasd</div> şeklinde çevirmek bu sanırım preg_replace ile yapılabiliyor yazmayı denedim ama beceremedim.

@alattin abi sizi konuya bekliyorum bu arada kullandığım teknolojiler php, jquery

Soru güncel.

Toplam 1 cevap

krsn (233) 6 yıl önce cevapladı
$metin ='Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Officia, ex earum. Consequatur eum inventore repellendus, veniam voluptatibus repellat delectus laborum modi rerum! Ea vel, tempore fugiat exercitationem dignissimos eos delectus!';

//aranacak metin

if (strstr($metin, "ipsum")) {

	echo "metin var";

//metin varsa bi degişken oluştur class yaz
	$yeniclass="ipsum";
}else{
	echo "metin yok";
}

 ?>
//kısa ifle degiştirebilrsin
<div class="<?php echo isset($yeniclass) ? $yeniclass : null; ?>">Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quam autem excepturi aliquam magnam velit beatae odit laboriosam atque, harum voluptates pariatur numquam laborum itaque tenetur hic, dolores officiis vitae, cum.</div>

//kodları consolda çalışdır div class degiştini görürsün

böyle anladım umarım yardımcı olmuşumdr..

yumuklusucurta 6 yıl önce

Yazdığınız kod dan birşey anlayamadım çalıştırdım fakat işime yaramadı.