Php ile kalıcı permanent 301 yönlendirme nasıl yapılır?

alattin (16999) 10 yıl önce sordu

Php Web uygulamanızda bir linki kalıcı olarak değiştirmek, farklı bir adrese taşımak istiyorsanız bunu arama motorlarına, örneğin google, 301 hata kodu ile bildirmeniz gerekmektedir.

Örnegin uzmanim.net/uyeol.php şeklindeki üyelik formunuzun adresini günün birindeuzmanim.net/kayit

şeklinde değiştirmek isteyebilirsiniz. Arama motorları eski sayfanın adresini daha önceden indekslediği için bunu arama motorlarına bildirmezseniz SEO açısından hatalı bir işlem yapmış olursunuz.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Php ile kalıcı 301 yönlendirmesini şu şekilde yapabilirsiniz:

<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: http://www.uzmanim.net/Hesap/Kayit");
exit();
?>