PHP Para Biçimli Textbox

paristanbulima (228) 8 yıl önce sordu

Merhaba,

PHP uygulamamdaki textbox'a para formatı vermek istiyorum. Yani sayıyı girerken otomatik nokta ve virgülle ayırabilir ya da el ile de girilebilir. Yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

Bunu yapmak için PHP kullanmanıza  gerek yok Javascript ile halletmeniz daha doğru bir yöntem.

Aşağıda textbox'a girilen değeri nokta ve virgül ile formatlayan bir kod var. Bu javascript kodunu kullanabilirsiniz.

<!DOCTYPE html>

<html lang="en" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
    <meta charset="utf-8" />
    <title></title>
</head>
<body>
    <script>
        function ParaFormat(Num) {
            Num += '';
            Num = Num.replace('.', ''); Num = Num.replace('.', ''); Num = Num.replace('.', '');
            x = Num.split(',');
            x1 = x[0];
            x2 = x.length > 1 ? ',' + x[1] : '';
            var rgx = /(\d+)(\d{3})/;
            while (rgx.test(x1))
                x1 = x1.replace(rgx, '$1' + '.' + '$2');
            return x1 + x2;
        }
    </script>

    <input type="text" onkeyup="javascript:this.value=ParaFormat(this.value);" />
</body>
</html>

Dilerseniz senaryonuza uygun şekilde nokta ve virgül formatlama şeklini değiştirebilirsiniz.

paristanbulima 8 yıl önce

Evet, istediğiö buydu. Teşekkür ederim

alattin 8 yıl önce

Harika işe yaramasına sevindim. Kolay gelsin.

paristanbulima 8 yıl önce

Teşekkür ederim. Size de kolay gelsin bir iş yapıyorsanız :)