php sayfa goruntüleme sorunu yardımcı olurmusunuz?

reddragon (1) 7 yıl önce sordu

Merhaba arkadaslar phpde bır sorunum var yardımcı olabılırmısınız.

pageview calısıyor verıtabanına ip ve her sayfanın urlsi kayıt edılıyor başarılı

totalview calısmıyor sayfalara gırdıgınde saymıyor veri kayıt etmıyor.

Php Kodu:

<?php
  $host="localhost";
  $username="root";
  $password="";
  $databasename="sample";

  $connect=mysql_connect($host,$username,$password);
  $db=mysql_select_db($databasename);

  // gets the user IP Address
  $user_ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR'];

  $check_ip = mysql_query("select userip from pageview where page='yourpage' and userip='$user_ip'");
  if(mysql_num_rows($check_ip)>=1)
  {

  }
  else
  {
    $insertview = mysql_query("insert into pageview values('','yourpage','$user_ip')");
    $updateview = mysql_query("update totalview set totalvisit = totalvisit+1 where page='yourpage' ");
  }
?>

<html>
<head>
</head>

<body>
  <?php
    $stmt = mysql_query("select totalvisit from totalview where page='yourpage' ");
  ?>
mysql kodu:

// pageview

CREATE TABLE `pageview` (
 `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
 `page` text NOT NULL,
 `userip` text NOT NULL,
 PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=2 DEFAULT CHARSET=latin1

// totalview

CREATE TABLE `totalview` (
 `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
 `page` text NOT NULL,
 `totalvisit` text NOT NULL,
 PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=2 DEFAULT CHARSET=latin1

Toplam 1 cevap

kartalkamil (1) 6 yıl önce cevapladı

Update cümlenizde bir hata görünmüyor print_r($updateview); yazarak bir cevap almayı deneyebilirsiniz.