Php Session iki sekmede aynı oturum var

krsn (233) 4 yıl önce sordu

başlıkda belirdigim gibi iki farklı pencere farklı kullanıcılarla oturum açtıgım da sayfayı yeniledigimde session son giriş yapan kullanıcının bilgileri geliyor bunu nasıl çözerim. kaç sekme olursa olsun hangi kullanıcı oturum açıksa onun bilgileri gelsin istiyorum

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

PHP session bilgilerini tab - sekme tabanlı tutmaz.  Bu da istemci yani taracıyı bazındadır. Yani sen bir session tanımlarsan o kullanıcı içindir. Her sekme için ayrı session oluşturulmaz tutulmaz.

HTML 5 window.sessionStorage kullanabilirsin. window.sessionStorage tab bazında çalışır. Session'da tutacağin veriyi window.sessionStorage de saklayabilirsin.

sessionStorage.setItem("KullaniciId", "1");

Bu değer sadece deklare edildiği sekmede geçerlidir.  İkinci sekmede

sessionStorage.setItem("KullaniciId", "2");

kullanabilirsin.

krsn 4 yıl önce

saolun teşekürler

alattin 4 yıl önce

Rica ederim dilerim faydası olur @krsn