Phpmyadmin ile veritabanı nasıl silinir?

sapphire (66) 5 yıl önce sordu

Arkadaşlar ben wampserverda script kurulumu yaptım sonra www klasöründeki script dosyalarını sildim.Phpmyadmine ge gittim oluşturduğum veritabanını silmek istiyorum.Ancak öyle bir seçenek yok.Nasıl silebilirim?

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

PHPMyAdmin ile veritabanı silmek için şu adımları uygula:

  1. Phpmyadmin'e giriş yap.
  2. Sol üst köşedeki PhpMyadmin logosunu tıkla
  3. Üst barda Databases yazacak ona tıkla.
  4. Ekranda mevcut veritabanları listelenecek. Silmek istediğin veritabanını seç.
  5. Daha sonra altta bulunan Drop linkine tıkla
  6. Veritabanını tamamen silineceğine dair bir pencere gelecek buna OK butonuna basarak onay ver.

Bu şekilde phpmyadmin ile veritabanını silmiş olacaksın.

ozgurlol (268) 5 yıl önce cevapladı

Merhaba aşağıdaki resimlerdeki adımları uygulayarak silebilirsiniz! Çok  Dikkatli olun!.

Uyarı: Bunu yapmadan önce yedekleme yapmayı ve doğru veritabanını seçmeyin UNUTMAYIN.

 Peki nasıl? SQL kullanarak, bu sözdizimi, yerel MySQL sunucusundaki veritabanı adını değiştirerek hile yapılacaktır

NOT: Resimler www​​​​.ybierling.com sitesinden alıntıdır.

ozgurlol 5 yıl önce

@farurhenho reklam sayılmaz değil mi? Reklam vb sayılirsa kaldirbilidirm

omercik 5 yıl önce

Yüklediğin resimler görünmüyor? Düzelt bunları @ozgurlol

ozgurlol 5 yıl önce

@farurhenho ok

ozgurlol 5 yıl önce

@farurhenho normal boyları bunlar :\

omercik 5 yıl önce

Görünmeyen bi tane resim var hala bu yazıyı nerden aldın sen @ozgurlol

ozgurlol 5 yıl önce

@farurhenho hangi resim

ozgurlol 5 yıl önce

@farurhenho 1,2.yazıyı kendim yazdım 3.yazıyı editledim :\

omercik 5 yıl önce

Bekle @alattin gelip bakacak

ozgurlol 5 yıl önce

@farurhenho kuralları mı ihlal ettim :(

alattin 5 yıl önce

@ozgurlol herhangi bir kural ihlali yok merak etme

alattin 5 yıl önce

@farurhenho resimler bende normal görünüyor