Ping sorunu neyden kaynaklanır ve nasıl çözülür?

oguzhan34 (96) 6 yıl önce sordu

Merhaba. 16 mbps internet hızım var. 4 pc kullanıyoruz bu hızda ping olmazdı. Kota doldugunda ping oluyordu.Bu aralar ise 16 mbps hız da ping olmaya başladı.Ve sık sık oluyor. Sebebi nedir ? Modem yetersiz kalma  gibi durum olabilir mi ? Router ile ping düşer mi ?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

Burada daha önce paylaşmıştım : ping neden olur?

Ping ile ilgili modemin yetersiz kalması gibi bir durum söz konusu olmaz. Kullandığın adsl modem zaten aynı zamanda bir router'dır. Yani Router'ın hızla, pingle bir ilgisi yoktur.