Play store den indirilen banka uygulamalar güvenli mi?

mat7 (341) 4 yıl önce sordu

Play store den indirilen banka uygulamalar güvenli mi?

Yoksa bu uygulamaları bankaları kendi resmi sitelerinde mı indirmek daha doğru?

Toplam 3 cevap

murat (12492) 4 yıl önce cevapladı

Google Play store'dan indirdiğin Banka uygulamaları güvenlidir.  Uygulamanın yapımcısına dikkat et sadece.

Mesela  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.garanti.cepsubesi&hl=tr

Mesela bu Garanti Bankasının  Google Play'e eklediği yazılımı. Güvenilirdir.

Google Play'de güvenilir olmayan uygulamalar bu uygulamaları taklit eden uygulamalardır.  Yoksa üreticisi belli olan uygulamalarda bir sorun yok.

mat7 4 yıl önce

Teşekkürler. @murat (10434)

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Mesela Ziraat bankasının uygulamasını indireceksin o zaman ziraat yazsan direk çıkacak ziraat bankasının uygulaması kesinlikle güvenilirdir.

Kendi web sitesinede girsen seni otomatik olarak google play'a atar indirmek için

mat7 4 yıl önce

Teşekkürler. @darkcrak (2796)

darkcrak 3 yıl önce

Rica ederim @mat7

hydra (3802) 4 yıl önce cevapladı

Resmi sitesinden de indirebilirsin, play store'dan. Benim şuan play store'dan indirdiğim 3 tane banka uygulaması var. Ziraat Mobil, Enpara.com cep şubesi, Yapı kredi mobil. Bu tür bankacılık uygulamalarını taklit eden herhangi bir yazılımla karşılaşmadım, ama dikkatli olmanızda yarar var.

mat7 4 yıl önce

Teşekkürler. @hydra (697)