Play Store "hata kodu: 505" uygulama yüklenmiyor. Nasıl çözebilirim?

temmuz2004 (47) 6 yıl önce sordu

Önceden Asphalt 8 iniyordu, şimdi hata inmiyor ve 505 hata kodunu veriyor. Aynı zamanda Vegas Gangsteri oyununu da yükleyemiyorum.

.apk'da kuramıyorum, "durduruldu" hatası veriyor.

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Google Play Store hatalarını düzeltmek için bazı çözüm önerileri:

Google Play Store önbelleğini ve uygulama verilerini temizle

  • Ayarlar > Uygulama yöneticisi bölümüne gelip uygulamalar arasından Play Store'u bul ve seç
  • Gelen ekrandan Depolama bölümüne girip "verileri temizle" ve "önbelleği temizle" olmak üzere iki seçenek bulunur. Bunlar uygularsın

NOT: Her Android cihazın menüsü farklı olduğu için Uygulama yöneticisi Ayarlara girince direkt karşına çıkmayabilir. Sonuç itibariyle bulman gereken yer orasıdır. Birazcık karıştırarak bulursun.

Google hesabını kaldırıp yeniden ekle

  • Ayarlar > Hesaplar bölümüne gel ve Google'u seçerek cihazında ekli olan Google hesabının görüntüle
  • Hesabına tıklayıp cihazının menü simgesine dokun ve "hesabı kaldır" seçeneğine tıkla
  • Daha sonra Play Store'a gir, sana hesap eklemen gerektiğini söyleyecektir. Hesabını buradan tekrar eklersin

Bu adımları yaptığında sorunun düzelmesi gerekir. Düzelmediyse ek olarak şu çözümleri dene:

İndirme Yöneticisinin önbelleğini ve verilerini temüzile

  • Ayarlar > Uygulama yöneticisi bölümüne gelip uygulamar arasından İndirme Yöneticisini bul ve seç
  • Gelen ekrandan "verileri temizle" ve "önbelleği temizle" butonlarına tek tek tıklayıp İndirme Yöneticisini temizlersin

Play Store güncellemelerini kaldır

  • Ayarlar > Uygulama yöneticisi bölümüne gelip uygulamalar arasından Play Store'u bul ve seç
  • Daha sonra "güncelemeleri kaldır" butonuna tıkla. Play Store'u fabrika sürümüne döndürmek istediğini soran bir uyarı çıkarsa bunu "evet" deyip onaylarsın.

temmuz2004 6 yıl önce

olnuyor @farurhenho

omercik 6 yıl önce

Buna rağmen olmadıysa telefonunu sıfırla @temmuz2004

tahatugyan (1206) 6 yıl önce cevapladı

Merhaba

Telefonunda Şu adımları izle

Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store > Depeloma >Önbelleği Temizle

Umarım faydalı olmuştur...

temmuz2004 6 yıl önce

olmuyor