Please enter Setup to recover BIOS settings

erkan12 (1) 7 yıl önce sordu

Actigim zaman bu ekran gelip kaliyor ama resim ekleyemiyorum. Şöyle  anlatiyim siyah bi ekran en alta f1 setup yaziyor onun altinda f2 load defauld... devam ediyor

Please enter Setup to recover BIOS settings
Press F1 to Run Setup
Press F2 to load default values and continue

Toplam 3 cevap

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

O ekranda yazan mesaj bizim için önemli. O ekranda yazan hata mesajını bize iletmen lazım, üşenmedan yazarsan hızlıca yardımcı oluruz.

Düzenleme:

Bir şekilde BIOS ayarların sıfırlanmış. Bilgisayar USB takılı olan disk vb varsa çıkart. Sonra F2 tuşuna bas.

erkan12 7 yıl önce

Kardrs face ni ver ordan foto atyim

hakan 7 yıl önce

hizliresim gibi bir yere resmi yükle buraya linkini at

hakan 7 yıl önce

@alattin şu resim yükleme işine bir el atsan hoş olur. Vatandaş muzdarip

erkan12 7 yıl önce

Kardes valla yukleyemiyom face adrrsini ver hemen gonderirim

toprak34 7 yıl önce

@hakan http://hizliresim.com/vbA2r4 link buymuş hakan abi

candan 7 yıl önce

@hakan hocam bıos yapılandırma istiyor sankiöyle anladım

candan 7 yıl önce

@erkan12 önce power tuşuna basın basılı tutun sonrada f 2 ile bios ekranı açılacaktır

erkan12 7 yıl önce

Olmadi @candan 7

hakan 7 yıl önce

@candan öyle görünüyor. Ama Bilgisayara bağlı usb disk varsa ondan açmayı da deniyor olabilir. USB diskleri çıkartmak lazım

temmuz 7 yıl önce

Paylaştığı resimde bir USB depolama aygıtının takılı olduğu bilgisi görülüyor @hakan

hakan 7 yıl önce

Evet fark ettim @temmuz o yüzden cevabımda USB diskleri çıkart yazdım

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

F2'ye bas ve devam et. Açılması lazım. Eğer açılmazsa yine buraya yazrsın.

Edit:

Kasayı aç BIOS pilini çıkar biraz bekle, sonra tekrar tak ve PC'yi açmayı yine dene. Bu arada USB'lerde ve CD/DVD sürücüde herhangi bir medya ve/veya cihaz takılı olmasın (Varsa boşalt).

erkan12 7 yıl önce

F2 ye basiyom donup kaliyo

temmuz 7 yıl önce

@hakan belirtmiş, o şekilde.. @erkan12

toprak34 7 yıl önce

@erkan12 başka bi cihaz ile (android, ios, windows vb.) fotoğrafını çekip hizliresim vb. sitelere yükle ve buraya linkini at. Fotoğrafsız yardımcı olamayız.

erkan12 7 yıl önce

http://hizliresim.com/vbA2r4

erkan12 7 yıl önce

Linki attim

erkan12 7 yıl önce

@toprak34

toprak34 7 yıl önce

@erkan12 teşekkürler erkan @temmuz http://hizliresim.com/vbA2r4 link bu

temmuz 7 yıl önce

Mesajımın alt kısmına yeniden bak @erkan12

erkan12 7 yıl önce

Yoq abi @temmuz

temmuz 7 yıl önce

Bu ne tembellik öyle? Ne "Yoq"? @erkan12

temmuz 7 yıl önce

Birincisi paylaştığın resimde PC'de bir USB disk takılı görülüyor. İkincisi pili çıkar ve tak dedik sen cevap olarak sadece "Yoq" dedin. Daha dikkatli ve daha hassas olmalısın :( @erkan12

erkan12 7 yıl önce

Kusura bakma abi pli cikarip taktim o atigim resim artik gelmiyo direkmenn guvenli mod ve normal olarak badlat diyor bastigim zaman bu ekran cikiyor http://i.hizliresim.com/yEJORN.jpg

erkan12 7 yıl önce

@temmuz

temmuz 7 yıl önce

Güvenli Mod ile başlatmayı dene. Eğer başlatılamazsa son paylaştığın resimdeki üç maddeyi uygula (Eğer Güvenli Modda açılırsa haber verirsin, ne yapmak gerektiğini söyleriz. Veya oradan sistem geri yüklemesi yaparak düzeltebilirsin) @erkan12

erkan12 7 yıl önce

Abi peki bu 1 maddeyi nasil yapcam yuklrme diski nerde @temmuz

temmuz 7 yıl önce

Yükleme diski PC'ye yüklediğin işletim sisteminin, yani windowsun yükleme medyasıdır (DVD, flash bellek vb) @erkan12

toprak34 (2026) 7 yıl önce cevapladı

Sanırım senden BIOS ayarlarını kurmanı istiyor. Ben bu işlerden pek anlamam ama anladığım kadarıyla yardımcı olayım. Hiç F1 yapıp devam etmeyi denedinmi?

Bir şey olursa yorumlara yaz @erkan12

erkan12 7 yıl önce

Ewet bios sesting de yaziyor f1 bastim hic bisey olmafi