png favicon nasıl eklenir?

alattin (16999) 8 yıl önce sordu

HTML sayfalara .ico yerine .png uzantılı favicon dosyası nasıl eklenir?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

.ico uzantılı favicon dosyaları tüm tarayıcılar tarafından desteklenir.

Artık günümüzde modern tarayıcıların tamamı .png uzantılı favicon dosyalarını desteklemektedir.

HTML sayfasına png favicon eklemek için şu kodu <head> </head> arasına eklemelisiniz

<link rel="icon" type="image/png" href="/favicon.png" />

favicon.png sizin png uzantılı dosyasınızı temsil etmektedir. png uzantılı favicon dosyasının boyutu 16x16, 32x32, 48x48 olabilir.

Fakat android, ios gibi sistemler için favicon dosyasının boyutunun daha farklı olacağını unutmayın.