Port Açamıyorum

berkinnapar (1) 6 yıl önce sordu

Merhabalar PORT AÇAMIYORUM Port açam seçeneği bulunmuyor yardım

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

"NAT" veya "Port Yönlerdime" sayfalarını açmalısın. "Ağ yönetimi" bölümünde veya "WAN" sekmesi altında olmalı.

Edit:

Webde biraz araştırdım, DSL-12E modemlerde "Gelişmiş" bölümünde "NAT" sekmesi " altından "Sanal sunucu"ya girilerek yapılıyormuş.

Veya port yönlendirme işleminin yapılabilmesi için WAN ayarları bölümüne girip üst menüde port yönlendirme menüsüne tıklanıyormuş. Gerisini yaparsın herhalde.

Asus DSL-N12E Port Forwarding - video anlatım (tıkla)

Edit:

Sol bölmedeki "Gelişmiş" düğmesi tıklanacak ve sonra üstte "NAT" sekmesi:

berkinnapar 6 yıl önce

sağolunda bende gelişmiş sekmeside yok attığım resimde gelişmiş diye bir yer yok

temmuz 6 yıl önce

Arabirim üzerinde görünen tüm düğme ve sekmelere tııkla, mutlaka açılacaktır. Eğer o düğmeler görülür olmasaydı ve bölümler açılmasaydı (mesela "Sihirbaz" düğmesi ve bölümü) modem kurulumu nasıl gerçekleştirilecekti? Veya sen modem kurulumunu bu bölümler görülmeden/açılmadan nasıl gerçekleştirebilidin? @berkinnapar

berkinnapar (1) 6 yıl önce cevapladı

Bende o seçenekler yok NAT ve port yönlendirme Sekmeleri yok

temmuz 6 yıl önce

Mesajıma resim ekledim.