Port Hakkında Sorun, Huawei HG552e modemde port açmak ?

mehmetkaraduman12 (1) 8 yıl önce sordu

Merhaba arkadaşlar Turkcell Superonline internet kullanıyorum ve modemimin markası HG552e port açtığım zaman etkinleştir yazıyor ama etkinleştirmeyi bilmiyorum.Fotoğrafta ki gibi olunca etkin oluyor mu ?

Toplam 2 cevap

ismailsarp (6010) 8 yıl önce cevapladı

HG552e modemde port açmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. 192.168.1.1 adresini tarayıcı üzerinden açarak modem arayüzüne ulaşın.
  2. Kullanıcı adı : admin şifre: superonline yazarak girişi yapın.
  3. Arayüzden port yönlendirme kısmına girin.
  4. Yeni butonuna tıklayın.Ardından çıkan kutucuklardan;
  • Protokol : TCP
  • Dış başlangıç port: X
  • Dış bitiş port: X
  • İç port: X

             (X=Açmak istediğiniz port numarası, yani hepsine aynısını yazın)

  • Yerel kullanıcı: modemin size atadığı ip adresi.Bunu cmd komut sisteminden ipconfig yazarak ipv4 yazısının karşısında bulabilirsiniz. (genelde 192.168.1.Y şeklindedir)
  • Uygula tuşuna basın ve port ayarının eklenmesini sağlayın.
  • Ardından yukarıdaki işlemleri aynısını yazın ve protokol kısmını: UDP yaparak tekrar uygulayın.

​       5.Bu işlemlerden sonra istediğiniz portu modem üzerinden açmış olmanız gerekiyor.

mehmetkaraduman12 8 yıl önce

Zaten dediğiniz gibi yaptım ama açılmıyor...

pcdunyasi (16) 8 yıl önce cevapladı

port açma işlemi bilgisayardan yapılır. eğerki açtığın porta dış ip den bağlanmak istersen modem üzerinden port yönlendirme yapman gerekir. Bu video işine yarayacaktır :  https://www.youtube.com/watch?v=k4NW2SNrre0