PowerPoint 2019 yazım denetimi kapatma nasıl yapılır?

omercik (9418) 5 yıl önce sordu

Bilgisayarıma Office 2019 yükledim. PowerPoint'te yazım hatalarının otomatik düzeltilmesini istemiyorum.

PowerPoint 2019'da yazım denetimini nasıl kapatırım?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

PowerPoint 2019'da yazım denetimi nasıl kapatılır?

Aşağıdaki adımları uygulayarak PowerPoint'in 2019 sürümünde yazım hatalarını otomatik düzeltmeye yarayan "yazım denetimi" özelliğini kapatabilirsiniz.

1. Adım: PowerPoint'i açın ve boş bir sayfa oluşturun.

2. Adım: Sol üst köşedeki Dosya seçeneğine tıklayın.

3. Adım: Sonra Seçenekler'e tıklayın.

4. Adım: Açılan pencerede sol taraftan Yazım Denetleme'yi seçin.

5. Adım: Gelen ekrandan "Yazarken yazımı denetle" ve onunla alakalı olan seçenekleri devre dışı bırakabilirsiniz.

Yazım denetimini kapattığınız zaman artık PowerPoint'te yazı yazarken yazının altı kırmızı çizgi olmayacaktır.