Powerpoint veya Google Dökümanlar'da belli renkteki yazıların rengini değiştirmek

misty (556) 4 yıl önce sordu

Power pointte bu şekilde yazılmış sayfalarca metin var. Bunu anahattan dökümanlara olduğu gibi kopyalayınca da aynı şekilde oluyor. Ben kırmızı yerleri tek tek seçip rengini değiştirmek yerine kolayca ne yapabilirim?

Toplam 2 cevap

misty (556) 4 yıl önce cevapladı

Buraya bakabilirsin, 2 yıl önce kendi yazdığın bir çözüm. sanırım unutmuşsun. https://uzmanim.net/soru/word-de-belli-renkteki-yazilari-harfleri-secmek-silmek/71276

misty 4 yıl önce

Haklısın unutmuşum.

omercik 4 yıl önce

Yanlış hesaptan yazmışsın

misty 4 yıl önce

hayir monolog yaptim :) farurhenho

omercik (9418) 4 yıl önce cevapladı

Powerpoint'ten kopyaladığın metni Google Dökümanlar'a yapıştırırken sağ tık menüsündeki "Biçimlendirmesiz yapıştır" seçeneğini seçerek yapıştırman gerekiyor. Böylece Powerpoint'ten kopyalanan metin özellikleri Google Dökümanlar'a geçmeksizin sadece metnin kendisi varsayılan siyah renkte aktarılacaktır.

misty 4 yıl önce

o zaman yine kırmızı yerleri kendim renklendirmem gerekecek bir de konu başlığını değiştirmişsiniz anlamadan @farurhenho

omercik 4 yıl önce

Bence sen soruyu anlatamamışsın. Son cümleyi okuyunca, sanki google dökümanlar'a kopyaladığın metin kırmızı oluyor da sen onun rengini tek tek değiştirmek yerine kırmızı olmadan yapıştırmak istiyorsun gibi bir anlam çıkıyor. @misty

misty 4 yıl önce

yoo çıkmıyor @farurhenho