PowerShell.exe NEDİR ? NE İŞE YARAR ?

huseyinkzc (1) 6 yıl önce sordu

İyi günler uzmanim.net ailesi size yine işim düştü.

Lenovo G50 Laptop kullanmaktayım bilgisayarımda windows7 home yüklü ve açtığım zaman cmd komut sistemi gibi 3 adet Powershell.exe açılıyor.Sizce bunun bir zararı var mı ? Eğer sistemime zarar veriyorsa nasıl bir çözüm üretebilirsiniz ?

Şimdiden teşekkür ederim..

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Şu linkte Powershell ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsin: Powershell nedir?

Bilgisayar açıldığında Powershell açılıyorsa ve bu sürekli oluyorsa normal bir durum değil. Virüs , zararlı yazılım taraması yaptın mı?

Virüs, zararlı yazılım taramasında şu yazılımları kullanabilirsin:

Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?