program, API-MS-Win-core-file-l2-1-0.dll  eksik olduğundan dolayı başlatılamıyor hatasının çözümü nedir?

murat (12492) 5 yıl önce sordu

program, API-MS-Win-core-file-l2-1-0.dll  bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor
Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin

API-MS-Win-core-file-l2-1-0.dll eksik olduğundan dolayı başlatılamıyor hatasının çözümü nedir?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 5 yıl önce cevapladı

API-MS-Win-core-file-l2-1-0.dll  eksik olduğundan dolayı başlatılamıyor hatasının çözümü:

Öncelikle Windows 32 bit mi yoksa 64 bit mi kullanıyorsunuz bunu bilmelisiniz. Bilmiyorsanız bu link size yardımcı olacaktır: Bilgisayarım 32 bit mi 64 bit mi nasıl anlarım?

32 Bit Windows: API-MS-Win-core-file-l2-1-0.dll  eksik olduğundan dolayı başlatılamıyor hatasının çözümü:

Eğer Windows 32 bit kullanıyorsan şu dosyaı indir: api-ms-win-core-file-l2-1-0.dll (32-Bit)

Sonra zip dosyasından çıkart. Zip içinden çıkan  API-MS-Win-core-file-l2-1-0.dll dosyasını  C:\Windows\System32 klasörü içine kopyala.

64 Bit  Windows: API-MS-Win-core-file-l2-1-0.dll  eksik olduğundan dolayı başlatılamıyor hatasının çözümü:

Windows 64 bit kullanıyorsanız her iki dll dosyasını da indirmelisiniz.

Eğer Windows 64 bit kullanıyorsan bu iki dosyayı da indir:

api-ms-win-core-file-l2-1-0.dll (32-Bit)
api-ms-win-core-file-l2-1-0.dll (64-Bit)

Sonra dosyaları  zip dosyasından çıkart. Zip içinden çıkan  API-MS-Win-core-file-l2-1-0.dll dosyasını

  32-Bit olan dosyayı şu klasöre -> C:\Windows\SysWOW64
  64-Bit olan dosyası şu klasöre kopyala -> C:\Windows\System32

Bu işlem sonunda API-MS-Win-core-file-l2-1-0.dll  eksik olduğundan dolayı başlatılamıyor hatası çözülecektir.