Program yapmak için hangi kodlama dili öğrenmem lazım?

ozgurlol (268) 5 yıl önce sordu

Program yapmak için hangi kodlama dili öğrenmem lazım?

Kodlama nasıl yapilir?

Oyun nasıl yapılır basit oyun yapımı

Toplam 2 cevap

toprak34 (2026) 5 yıl önce cevapladı

Program yapmak için sadece belli bir programlama dili yok. Yüzlerce programlama dili var.

2018 yılının en popüler programlama dilleri,

  • Java
  • C
  • C++
  • Python
  • C#
  • Visual Basic .NET
  • PHP
  • JavaScript
  • Delphi/Object Pascal
  • Ruby

Tabii ki bunların hepsini öğreneceksin diye bir şart yok. Bir kaçını öğrenebilirsin. Mesela C#.

Oyun yapmak çok çok zor. Oyun maalesef ki öyle kolay yapılmıyor. Oyun yapmak için programlama dillerine baya hakim olman gerekiyor.

ozgurlol 5 yıl önce

@toprak34 mesala basit programlardan başlamak istiyorum örnek olarak düğmeye tıkladığında facebook açılır vb bunun gibi

toprak34 5 yıl önce

@fakiradam Bunu sanırım bu listedekilerin hepsi ile yapabilirsin (emin değilim, listedeki her programlama dili hakkında bilgi sahibi değilim). Fakat yapmak istediğin çok kolay bir şey, buraya sorarsan yardımcı olurum (C# dili için).

toprak34 5 yıl önce

@fakiradam Bu arada, programlama için bilgisayar edinsen daha iyi olur.

infinity (402) 5 yıl önce cevapladı

Öncelikle Bilgisayarın performansı iyi olan bir bilgisayara ihtiyacın var. internetten video izleye izleye kendini geliştirebilirsin.