PTT Kargo Takibi fidye virüsü nasıl temizlenir?

hayrullah (1) 8 yıl önce sordu

Merhabalar dün mail adresimize ptt'denmiş gibi mail geldi ve sonuçta açıp virüsü bulaştırdık. Ancak çözümle ilgili yeni bir gelişme var mı? Ben halledemedim.

Toplam 2 cevap

damlakoc (1391) 8 yıl önce cevapladı

PTT Kargo Takibi fidye virüsü nedir, nasıl temizlenir? linkinden gerekli çözüm önerilerini deneyebilirsiniz. Ancak şifrelenen dosyaları açmak için kesin bir çözüm bulunamadı.

ismailsarp (6010) 8 yıl önce cevapladı

Geçmiş olsun bu virüsü yediyseniz dosyalarınızı normal koşullarda şifrelerini kırarak açmak neredeyse imkansız.

Çözüm yolları;

Yedekleriniz varsa geri yüklemek,

Shadow Explorer ile bilgisayarınızda varsa geri yükleme noktalarını kullanarak dosyaları geri getirmek olacaktır.

Damla arkadaşımızın verdiği linke tıklayarak konuyla ilgili geniş açıklamaya ulaşabilirsiniz.