pua:win32/hacktool.gen - C:\windows\kms-r@1n.exe virüsleri tam olarak ne yapıyor ?

sibermedia (23) 4 yıl önce sordu

İş yeri bilgisayarında buna benzer birkaç virüs buldum. Bu virüslerin görevi ne ?

Toplam 2 cevap

darkcrak (5168) 4 yıl önce cevapladı

pua:win32/hacktool.gen

Hacktools yani diğer adıyla hile. Bu virüs genelde Crack uygulamalarından veya korsan uygulamalarından gelir bazen de oyun hile programlarından bazen virüs olmamasına rağmen Antivirüs programları virüs algılıyor fakat sen bunun virüs olmadığını takip ederek anlarsın.

Win32 Hadsruda bit virüsü nedir, nasıl temizlenir?

C:\windows\kms-r@1n.exe

Bu virüs genelde Windows'u korsan olarak aktifleştirmeye çalıştırdığınızda yani aktifleştirdiğinizde ortaya çıkar fakat bu virüsleri kaldırman gereke bilir.

Kms.exe nedir? Kms.exe virüs mü?

Ek olarak VirüsTotal sonuçlarına bakmanı da öneririm altdaki linkden

VirüsTotal sonucuna gitmek için tıkla

Bu virüsleri temizlemek için şu programları kullana bilirsin:

Bu yazdığım antivirüs programlarının birini kullana bilirsin hepsi siler zaten.

sibermedia (23) 4 yıl önce cevapladı

Teşekkürler. Zemana AntiMalware ile hepsini sildim.