Python 2 deki %s Komutunu 3'ncü Sürümde Nasıl Kullanırız ?

feritarslan (303) 9 yıl önce sordu

Python 2 deki %s Komutunu 'ncü Sürümde Nasıl Kullanırız ? birtürlü beceremedim baya değişmiş bu python 3 herşey bambaşka arattım nette abuk sabuk şeyler çıkıyor

Toplam 1 cevap

feritarslan (303) 9 yıl önce cevapladı

Python 2 de Print Komutundan sonra direk parantez koymadan ""işaretlerinin arasına yazabiliyorduk, fakat python 3 de ("") parantez açarak yazmamız gerekiyor ve %s komutunuda parantez içine yazdığımızdan dolayı, parantezi kapamadan tekrar parantez açarak %s nin yerine gözükecek değeri yazmalıyız ve her iki parantezide kapamalıyız.

Örnek Python 2 de: print "Galatasaray %s Tarihinde Kurulmuştur." %1905

Örnek Python 3 de: print ("Galatasaray %s Tarihinde Kurulmuştur." %(""1905""))

şeklinde.