Python nasıl kurulur?

alattin (16999) 5 yıl önce sordu

Windows'da Python nasıl kurulur?

Python nasıl kurulumda hangi seçenekler seçilmeli?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

Python nasıl kurulur?

Windows ortamında Python kurmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

  1. Python indir adresinden Python indirin. İndireceğiniz dosya Windows x86 executable installer olmalıdır.
  2. indirdiğiniz python-3.7.0.exe dosyasını tıklatın. Bu çözüm hazırlandığında geçerli Python sürümü 3.7.
  3. Python kurulumu ilk ekranında Add Python 3.7 to Path seçeneğini işaretleyin. Customize Installation seçeneğini  seçin.
  4. Optional Features de tüm seçenekleri seçin. Özellikle Pip seçili olsun. Next butonuna basın.
  5. Advanced Options bölümünde aşağıdaki seçenekleri işaretleyin.
  6. Customize Install location bölümünü C:\Python37-32 olarak değiştirin. Next butonuna tıklayın.
  7. Python kurulumu son aşamada  Setup was Successful mesajında Close butouna basın.

Python kurulumunu bitirdiniz. Windows ortamında Python kullanıma hazır.